e

Muzeum Historii Żydów Polskich

Kraj: Polska Miasto: Warszawa Powierzchnia: 18000 m2

Opis projektu:

Muzeum POLIN to ikona współczesnej Warszawy zarówno jako instytucja jak i obiekt architektoniczny. Znana na całym świecie. Nagrodzona wieloma światowymi i polskimi nagrodami za wybitną architekturę. Projekt konstrukcji budynku był wielkim wyzwaniem dla zespołu konstrukcyjnego ARBO Projekt

Zakres prac: projekt budowlany, wykonawczy i nadzór autorski.

NAGRODY:

2016
Nagroda Property Design Awards 2016 w kategorii Bryła-obiekt sfery publicznej przyznana podczas 4 DESIGN DAYS w w Katowicach.
Czeska nagroda architektoniczna Stavba Roku
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy dla najlepszych budynków z lat 2001-2014 - nagroda w kategorii Architektura użyteczności publicznej (obiekt publiczny)
2015
Budynek Muzeum POLIN znalazł się w półfinale międzynarodowego konkursu architektonicznego Mies van der Rohe orgaznizowanego przez Komisję i Parlament Europejski raz Fundację Mies van der Rohe
2014
Nagroda Roku Stowarzyszenia Architektów RP
Nagroda Stowarzyszenia Architektów RP za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej dla budynku Muzeum POLIN.
Muzeum POLIN wyróżnione przez czytelników POLITYKI w plebiscycie Nagrody Architektonicznej (budynek znalazł się wśród pięciu finalistów Nagrody Architektonicznej „Polityki” za 2013 rok i zwyciężył w plebiscycie internautów).
Fińskie Stowarzyszenie Architektów (SAFA) przyznało Muzem POLIN Finlandia Prize for Achitecture.
2013
Pierwsza nagroda w konkursie Eurobuild Awards za najlepszy projekt budynku komercyjnego lub użyteczności publicznej w kategorii Architectural Design of the Year.
Wykonawca pofalowanych ścian muzeum w technologii natryskiwanego betonu (ang. shotcrete) wyróżniony w USA nagrodą Oustanding Shotcrete Project of the Year w kategorii projektów międzynarodowych.
2008
Projekt budynku Muzeum POLIN wyróżniono prestiżową International Architecture Award przyznawaną przez Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design.

Informacje szczegółowe:

Typ obiektu:
Muzeum

Kraj:
Polska

Miasto:
Warszawa

Powierzchnia:
18000 m2

Rok:
2006-2013

Zakres prac:
Projekt budowlany, projekt wykonawczy i nadzór autorski

Projektant:
Arkadiusz Łoziński, Piotr Ziółkowski, Robert Fabisiak

Architekt:
Lahdelma & Mahlamaki Oy Architects

Wykonawca:
Polimex-Mostostal S.A.

Inwestor:
Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta Warszawy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.