e

Manufaktura Hotel Andel's

Kraj: Polska Miasto: Łódź Powierzchnia: 40100 m2

Opis projektu:

Hotel Andels powstał w wyniku rewitalizacji i przebudowy pod nadzorem konserwatorskim 6 kondygnacyjnego budynku fabryki włókienniczej Izraela Poznańskiego z 1878 roku. W aranżacji wnętrz wykorzystano oryginalne elementy konstrukcji żeliwnych (słupy, belki, stropy) odsłaniając ich obetonowanie. Były trudności z wymiarowaniem żeliwnych słupów w.g współczesnych norm i metod obliczeń. Ostatecznie zastosowano stalowe nakładki mocowane na ukryte śruby, w celu poprawy smukłości słupów. Dzięki stylizacji słupy zachowały XIX wieczny wygląd. W czasie prac konserwatorskich odkryto na dachu dawnej fabryki żeliwny zbiornik przeciw pożarowy 8x18x1,5 skonstruowany z żeliwnych płyt grubości 2cm. Zbiornik odrestaurowano wzmacniając konstrukcję i w nim zamontowano nieckę z kwasówki tworząc basen. 

 

Nagrody:

W 2009 roku hotel został nagrodzony przez European Hotel Design Awards w kategorii "Architektura roku: Przebudowa isniejącego budynku na hotel".

W 2013 roku został uznany przez międzynarodowy portal www.hotel.info za najlepszy hotel w Polsce i ósmy najlepszy hotel w Europie.

 

 

 

Informacje szczegółowe:

Typ obiektu:
Hotel

Kraj:
Polska

Miasto:
Łódź

Powierzchnia:
40100 m2

Rok:
2006-2009

Zakres prac:
Projekt budowlany , przetargowy, koncepcyjny, wykonawczy

Projektant:
Bogusław Wyżykowski

Architekt:
OP Architekten Ziviltechniker GmbH

Wykonawca:
Porr Polska SA

Inwestor:
Warimpex Finanz und Beteiligungs AG

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.